Internet of Things (IoT) i Artificial Intelligence (AI) w Polsce

Internet of Things (IoT) i Artificial Intelligence (AI) w Polsce. Jak wykorzystać rewolucję technologiczną Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji w rozwoju Polski

internet_rzeczy__okladka

Żyjemy w czasach rewolucyjnych zmian technologicznych, które otwierają dla Polaków i polskiej gospodarki zupełnie nowe możliwości rozwoju i budowania zasobności materialnej. Stoimy przed szansą dynamicznego włączenia się w proces tworzenia nowych firm, produktów i usług, które wykorzystają nowe możliwości związane z integracją technologii Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji. Pierwszy raz, w czasach dokonującej się na świecie kolejnej rewolucji technologicznej, to od nas zależy, jaką rolę w niej odegrają polskie firmy i polscy przedsiębiorcy. Czy w łańcuchu tworzenia wartości nowych produktów i usług będziemy tymi, którzy zarabiają najwięcej, zarabiają tylko trochę, a może w ogóle nas w nim nie będzie?

W raporcie mówimy, co to jest Internet Rzeczy i Sztuczna Inteligencja, co wynika z ich integracji i co to są łańcuchy tworzenia wartości dodanej B-to-B-to-C. Raport zawiera szereg rekomendacji działań, które powinien podjąć polski rząd w celu maksymalnego wykorzystania szans związanych z nową rewolucją technologiczną. Podajemy również listę polskich firm, które już w tej rewolucji biorą udział, chcą się dynamicznie rozwijać i dostarczać swoje innowacyjne usługi i produkty również polskiemu rządowi, spółkom Skarbu Państwa i polskim obywatelom.

Autorzy: Bartłomiej Michałowski, Aleksandra Przegalińska, Aleksander Poniewierski.

iot_infograf_a3

Zamów raport

Załączniki

Wersja PDF raport-iot-i-ai-instytut-sobieskiego

 
Copyright © 2004-2015 Instytut Sobieskiego | Kontakt